hydrolaty

Jak stosować hydrolaty w codziennej pielęgnacji skóry?

Kobiety uwielbiają nowinki kosmetyczne, szukają nowych specyfików do pielęgnacji swojej skóry, zwracając baczną uwagę na ich składy, właściwości oraz pochodzenie składników, z których są produkowane. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się jak najbardziej naturalne kosmetyki, których działanie na skórę jest delikatne ale bardzo skuteczne. Jednym z produktów, który szturmem podbija damskie toaletki, są hydrolaty czyli inaczej wody kwiatowe.

Czym są hydrolaty?

Hydrolaty powstają w procesie uzyskiwania olejków eterycznych z roślin. Do niedawna uważane były za produkt uboczny, obecnie jednak są bardzo popularne w pielęgnacji różnego rodzaju cer problematycznych, jak również jako składnik domowej produkcji kosmetyków. Wiele kobiet przekonało się o ich wspaniałych właściwościach i na stałe włączyło je w swoją codzienną pielęgnację.

W jaki sposób używać wody kwiatowe

Wody kwiatowe mogą być używane w różnoraki sposób. Najpopularniejszy to zastąpienie nimi tradycyjnych toników kupowanych w drogeriach. Wspaniale odświeżają cerę, nawilżają, pozostawiając skórę miłą w dotyku, rozjaśnioną, przywracając jej naturalne ph. Wystarczy nasączyć wacik kosmetyczny na przykład popularną wodą różaną i kilka razy dziennie odświeżyć skórę. Można również przelać hydrolat do butelki z atomizerem, a następnie używać jako mgiełkę do twarzy. To wygodny i higieniczny sposób, pozwalający zabrać ją ze sobą swoją w podróż czy do pracy.