W świecie depilacji

Przez lata pogląd ludzi na depilacją kobiecego ciała ulegał ciągłym transformacjom. Już w starożytności kobiety poddawały się zabiegowi usuwania zbędnych włosków, wychodząc z założenia, że tylko idealnie gładkie ciało jest piękne. Jeszcze kilkanaście lat temu widok włosków pod pachami czy w okolicach intymnych nie budził niczyjego zdumienia. Jednak czasy się zmieniają i większość pań nie wyobraża sobie życia bez depilacji.

wosk używany do depilacji brazylijskiej

Sposoby na depilację

Depilację przeprowadzać można na wiele różnych sposobów. Najprostszym z nich jest użycie maszynki do golenia – jednak włoski po zabiegu tego rodzaju szybko odrastają. Ponadto zabiegi takie jak zaprezentowana tutaj brazylijska depilacja bikini przy użyciu maszynki raczej ciężko wykonać. O wiele prostszym rozwiązaniem jest użycie wosku do depilacji – zastygając tworzy on twardą skorupkę, którą zrywa się razem z włoskami. Jest to zabieg dość bolesny, ale gwarantujący najbardziej trwałe efekty.

Depilacja wrażliwych miejsc

U wielu pań temat brazylijskiej depilacji bikini wciąż budzi uczucie zażenowania i wstydu. Wcale nie musi tak być – usuwanie włosków z okolic miejsc intymnych jest dzisiaj zabiegiem wykonywanym w wielu gabinetach na porządku dziennym. Jego popularność rośnie zazwyczaj w okresie wakacyjnym, kiedy panie masowo przygotowują ciała na opalanie na plaży.