Zalety i wady kosmetyków naturalnych

Bardzo często dobre kosmetyki sprawdzonych firm potrafią kosztować fortunę. Producenci obiecują ich cudowne działanie, a reklamy telewizyjne tylko potwierdzają ich słowa. Niestety, często okazuje się, że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością i nawet kosmetyki z najwyższych drogeryjnych półek mogą budzić swoim składem poważne wątpliwości.

Zaufać naturze

Na szczęście okazuje się, że Matka Natura dostarcza nam wiele składników, które z powodzeniem mogą zastąpić te wytwarzane fabrycznie. Kosmetyki naturalne z pewnością mają wiele zalet, niestety można także wymienić ich wady.

Zalety kosmetyków naturalnych

Przede wszystkim, jak sama nazwa mówi, są one całkowicie zdrowe i naturalne, co oznacza, że nie mają w swoim składzie żadnych szkodliwych substancji. Nasza skóra jest jak sito i wchłania wewnątrz naszego ciała różne czynniki, te szkodliwe niestety również. Kosmetyki naturalne są od nich zupełnie wolne. Substancje pochodzenia naturalnego są o wiele lepiej wchłaniane przez skórę i niosą ze sobą prawdziwe bogactwo witamin i minerałów. Co ważne, nie szkodzą one środowisku naturalnemu.

Wady kosmetyków naturalnych

W zasadzie można wymienić jedną – ich dość wysoka cena. Ma na to wpływ ich krótszy termin przydatności, co generuje u producenta dodatkowe koszty składowania krótkich partii towaru. Ma to odzwierciedlenie w cenie produktu. Jednak dzięki sklepom internetowym takim jak chociażby Triny.pl, także i na tym polu można sporo zaoszczędzić.

Podsumowując, kosmetyki naturalne z pewnością są warte uwagi. Należy jednak podchodzić do nich z pewną ostrożnością, bowiem niektóre substancje naturalne, np. sok z cytrusów, mogą powodować uczulenia.