stylizacja męska z sygnetem

Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem pierwszego sygnetu

Mówi się, że prawdziwy mężczyzna zna się na modzie i jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. W obecnej dekadzie można zauważyć zwiększone zainteresowanie biżuterią męską oraz akcesoriami, a na ręce powracają sygnety srebrne, jak i złote. Co warto wiedzieć, decydując się na taki element garderoby, aby nie przyniósł odwrotnego efektu od zamierzonego, rujnując cały wizerunek? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Jak dobrać odpowiedni sygnet?

Najważniejszą cechą, jaką trzeba zawsze brać w pierwszej kolejności pod uwagę, to, jaki kolor mają akcesoria dominujące w kolekcji. Jeżeli ktoś nosi złote łańcuszki, zegarki także są wykonane ze złota, wtedy srebrny sygnet nie będzie spójny z resztą i może zaburzyć kompozycję wizualną. Z tego względu warto zawsze kierować się zasadą spójności i kontrastu.

Podobnie jak nie zakłada się brązowych skórzanych rękawiczek do czarnych skórzanych butów, tak i tutaj należy trzymać się jednego koloru. Nie tylko będzie to korzystniej wyglądać, ale przede wszystkim dobrze dobrane akcesoria dodają pewności siebie, a także podkreślają charakter i osobowość właściciela.

Gdy już mowa o barwach to srebro odnajdzie się w blasku jaskrawych i odważnych odcieni ubrań i będzie bardzo dobrym dodatkiem, jednocześnie dając wrażenie, że osoba nosząca nie stara się za mocno być modna. Szczególnie jest to pomocne latem, gdy na dworze jest mocne słońce, to mimo wszystko taka biżuteria jest łagodniejsza i mniej krzykliwa, co pozwala odpocząć oczom.

Z uwagi na swoją cenę, srebrne sygnety są bardzo dobrze przyjmowane przez osoby młode, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem mody i chcą tak właściwie sprawdzić, czy jest to dla nich dobre rozwiązanie, czy też tymczasowa potrzeba wyrażenia siebie, która po sezonie trafi na swoje wieczne miejsce w szkatułce o nazwie „kiedyś jeszcze założę”.

Sygnet ze wzorem, czy gładki?

Czym się kierować przy zakupie?Właściwie ile osób, tyle odpowiedzi. Nie ma jednej rady, do której każdy mógłby się zastosować, jednak jest kilka ważnych wskazówek, które powinny być brane pod uwagę przy zakupie. Najważniejsze to trzymać się przeciwieństw, aby wzorzysty sygnet męski srebrny nie walczył z t-shirtem szarym z krzykliwą neonową grafiką na klatce piersiowej. Jeżeli ktoś uwielbia ubrania, które są wyraziste i mają nadruki, wtedy lepiej, aby sygnet był gładki i minimalistyczny. Z drugiej strony te z ciekawym grawerem lepiej uzupełnią stylizację luźnej elegancji w połączeniu z koszulką polo albo t-shirtem henley.