Kupujemy męski płaszcz na jesień

Jednym z najważniejszych elementów odzieży każdego mężczyzny w czasie jesieni jest płaszcz. Powoduje on, że panowie prezentują się naprawdę bardzo elegancko, lecz jednocześnie pozwala uzyskać duże ocieplenie. Żeby jednak można było skorzystać z tych zalet, koniecznie trzeba wiedzieć, jak się taki płaszcz powinno wybierać. Jak się bowiem okazuje, spotkać się można na rynku z modelami lepszej, lecz również gorszej jakości. Mało tego, płaszcz powinno się dobierać także pod kątem sylwetki. Jak wybrać płaszcz męski jesienny, aby był on po prostu idealny?

Jaka długość płaszcza?

Wybieranie płaszcza jesiennego dla mężczyzn warto rozpocząć od sprawy dość prostej, co jednak nie oznacza, że nie wymagającej przemyślenia. Chodzi oczywiście o jego długość. Czy jest to sprawa warta uwagi i jak dobrać odpowiednią długość płaszcza?

Choć wielu panów może tego nie wiedzieć, to jednak odpowiednio dobrana długość płaszcza przekłada się w dużym stopniu na to, jak będzie się on prezentował od strony wizualnej. Przyjmuje się, że idealnie dobrany płaszcz to taki, który kończy się w zakresie połowy pośladków i kolan. Wiedzieć trzeba, że jego konkretna długość powinna wynikać ze wzrostu. Im mężczyzna wyższy, tym długość płaszcza powinna bardziej zbliżać się do kolan.

Lepiej wybrać płaszcz jedno- czy dwurzędowy?

Bardzo ważną sprawą, o której każdy kupujący mężczyzna musi pamiętać, to kwestia tego, jaka ma być jego wersja. Jak się bowiem okazuje kwestia wybrania modelu jednorzędowego lub dwurzędowego to nie przypadek, lecz wynik budowy ciała.  Co powinno się o tym wiedzieć?

Jeśli posiada się kilka nadprogramowych kilogramów i np. uwydatniony brzuszek, to w takiej sytuacji poleca się wybranie płaszcza jednorzędowego. Charakteryzuje się on pozytywnym wpływem na wysmuklenie sylwetki i możliwością zamaskowania brzuszka. Z drugiej jednak strony, jeśli ma się szczupłą budowę ciała, nie trzeba stosować takiego zabiegu i można wybrać znacznie ładniejszy płaszcz dwurzędowy.

Jaki powinien być kolor płaszcza?

Choć panowie raczej nie przywiązują zbyt wielkiej uwagi do tego, jaka jest kolorystka noszonych przez nich ubrań, to jednak w przypadku płaszcza każdy mężczyzna zwraca na te kwestie ogromną uwagę. Jakie zatem kolory warto brać pod uwagę?

Jak się okazuje, nie jest to wybór czysto przypadkowy bądź bazujący na guście. Kolor powinno się dobierać pod kątem tego, jaki ma się wzrost. Ci panowie, którzy są wyżsi, powinni kupować ciemniejsze płaszcze. Jeśli natomiast ma się nieco mniejszy wzrost, to lepiej zdecydować się na modele jaśniejsze. Taki dobór kolorów o wiele lepiej wpływa na estetykę i dopasowania płaszcza do ciała.

Czy materiał wykonania jest ważny?

Niezwykle istotną sprawą, o której pamięta wielu panów, jest określenie tego, z jakiego materiału ma być wykonany kupowany przez nich płaszcz. Z jakiego powodu jest to tak istotne?

Materiał wpływa na kilka elementów użytkowych, lecz również na wygląd płaszcza. Tanie modele, które uszyte będą z tworzyw o niskiej jakości, będą również prezentowały się dość mało atrakcyjnie.

Materiał wykonania płaszcza ma bardzo duży wpływ na to, jak będzie on ciepły, jak będzie chronił przed wiatrem czy też jak długo uda się do utrzymać w odpowiedniej czystości. Pewne tworzywa przykładowo nie dają się ręcznie czyścić i wymagane jest pranie ich w wyspecjalizowanych pralniach.

Jaką tkaninę wybrać?

Jak więc widać odpowiedni materiał, z którego płaszcz będzie uszyty, ma duży wpływ na wiele aspektów codziennego korzystania z takiej odzieży. Co więc można polecić, a czego powinno się wystrzegać?

Z całą pewnością nie poleca się kupowania tanich płaszczy, które zostały uszyte z materiałów o dużej zawartości sztucznych składników. Po pierwsze są one dość brzydkie, szybko dojdzie do ich zniszczenia, a także mogą powstawać problemy z przepuszczaniem powietrza. O wiele lepiej wybrać nieco droższe wersje uszyte np. z wełny, które będą rewelacyjnie radziły sobie z każdym z powyższych aspektów. Pozwoli to długo cieszyć się pięknym i praktycznym płaszczem.