pamiątki komunijne

Rodzaje pamiątek komunijnych – na którą postawić?

Zostałeś zaproszony na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i nie wiesz jaki prezent pamiątkowy będzie najbardziej odpowiedni? Chciałbyś, aby był jednocześnie oryginalny i nietuzinkowy, ale też praktyczny? Postaw na medalik komunijny – jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów upamiętniających to ważne w życiu dziecka wydarzenie.

Znaczenie pamiątek komunijnych

Kto z nas w dorosłym życiu nie natknął się na świecę, obrazki z Komunii czy różaniec? W takich chwilach z rozrzewnieniem wspominamy ten szczególny dzień, kiedy po raz pierwszy przyjęliśmy do swojego serca Pana Jezusa w trakcie mszy świętej komunijnej. Komunia Święta jest dla dziecka niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego warto zadbać o to, aby pamiątki z tego dnia były ponadczasowe.

Popularne pamiątki komunijne – medaliki

Medaliki komunijne są dziś dostępne w wielu wzorach i wielkościach. Stanowią połączenie tradycji i klasyki z nutą nowoczesności. Medaliki najczęściej wykonane są ze złota lub srebra, dzięki czemu charakteryzują się długą żywotnością i nienagannie się prezentują. Kupując medalik komunijny warto zadbać również o łańcuszek – wszystko razem stworzy niepowtarzalny i piękny zestaw.

pamiątki komunijne

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej dla wielu dzieci i dorosłych jest swojego rodzaju talizmanem – przynosi szczęście i strzeże w trudnych chwilach. Właśnie dlatego medalik tak doskonale pełni swoją funkcję – cały czas zawieszony na szyi daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i obecności Jezusa Chrystusa.

Medaliki, jak również inne pamiątki komunijne można znaleźć tutaj. Medalik warto uzupełnić o święty obrazek z osobistą dedykacją dla dziecka. Może to być znany cytat lub wiersz. W dorosłym życiu bardzo miło wraca się do takich personalnych życzeń i pamiątek. Można wówczas cofnąć się do tego ważnego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta i najbliższych osób, jakie wtedy dziecku towarzyszyły.