szelki dla psa

Popularne rodzaje szelek dla psa

Szelki dla psa są alternatywą dla obroży, która bywa niewygodna i niebezpieczna dla czworonoga. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych opcji, jakie dobierzemy zarówno dla szczeniaków, jak i dorosłych psów. Jakie modele są godne uwagi? Czym cechują się dane szelki dla psa? Jak wybrać najlepszą opcję? O czym pamiętać?

Szelki dla psa

Wśród najbardziej znanych szelek, znaleźć można:

  • Szelki guard – bazują na jednej pętli otaczającej szyję i drugiej, jaka otacza klatkę piersiową. Mają dwa paski – mostkowy i grzbietowy. Występują w podstawowej wersji oraz są zrobione są samej taśmy. Bardzo łatwo dopasować je do psa, gdyż często mają szeroki zakres regulacji. 
  • Szelki step-in – mają dwie pętle zakładane przez łapy i zapinane klamrą na grzbiecie psa. Oba paski dają możliwość regulacji, przez co łatwo z nich skorzystamy. 
  • Szelki typu norweskiego – ten model stawia na pętlę wokół klatki piersiowej psa i poprzeczny pasek, który oplata klatkę piersiową z przodu. Niezwykle lubianym elementem jest tutaj rączka na grzbiecie, co pozwala sprawnie przytrzymać pupila. 
  • Szelki dla psa easy-walk – są stworzone z myślą o pasach silnych, wyrywnych i takich, które często ciągną na smyczy. Co do budowy, są podobne do norweskich szelek. 

Idealne zakup

Nie zapominajmy o tym, że szelki dla psa zakupimy z powodzeniem w sklepie internetowym. Bez problemu dobierzmy szelki do potrzeb i zachowania psa, co da mu komfort na co dzień. Tak szeroki wybór daje opiekunom czworonogów sporo możliwości. Gustowne szelki ciekawie się zaprezentują i wpłyną na bezpieczeństwo zwierzaka podczas aktywności na zewnątrz.