komplet sztućców

Zestawy sztućców ze stali nierdzewnej

Solidny zestaw sztućców ze stali nierdzewnej jest inwestycją na długi lata. Podczas doboru warto postawić właśnie na taki materiał, jaki jest odporny na rdzewienie, zarysowanie, czy uszkodzenia. Stal nierdzewna z pewnością odznacza się elegancją i funkcjonalnością. Pasuje na każdą okazję i do każdej stołowej zastawy, co jest kolejnym atutem. Zestawy sztućców można myć w zmywarce. Czym cechuje się stal nierdzewna? Dlaczego warto postawić na taki komplet sztućców?

Sztućce zestaw 18/10i 18/0

komplet sztućców

Dobre sztućce to takie, które są odporne na uszkodzenia i bardzo ładnie się prezentują. Stal nierdzewna użyta podczas produkcji może posiadać różne oznaczenia. Najpopularniejsze są:

  • Sztućce 18/10 – stal nierdzewna zawiera tutaj 18% chromu i 10% niklu. Odznacza się ładnym połyskiem i wytrzymałością. Nie zapominajmy o tym, że taki produkt nie jest odpowiedni dla osób uczulonych na nikiel.
  • Sztućce 18/0 – 18% chromu i 0% niklu. To dobra opcja dla każdej uczulonej osoby. Wyroby te również są trwałe i odporne na zarysowania. 

Sztućce – zestaw na każdą okazję

Okazuje się, że sztućce ze stali nierdzewnej różnią się między sobą wykończeniem. Do wyboru mamy sztućce satynowe i polerowane. Te pierwsze są matowane, a efekt uzyskuje się poprzez szczotkowanie. Wyroby polerowane natomiast są gładkie i mają wykończenie lustrzane. Podczas zakupu kompletu sztućców pamiętajmy o dobrej jakości i znanej marce. Producenci oferują tak wiele rozwiązań, że każdy znajdzie coś dla siebie. Gustowne zestawy nie tylko dadzą nam komfort, lecz także uzupełnią stołową zastawę, dodając jej elegancji każdego dnia. Plusem jest to, że zakupu dokonamy w internetowym sklepie.