Czym kierować się przy wyborze złotego pierścionka zaręczynowego?

Biżuteria stanowi piękną ozdobę każdego ciała. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie zakładają pierścionki, łańcuszki czy kolczyki. W artykule szerzej rozwinięty zostanie temat tych pierwszych.

Czym powinny charakteryzować się złote pierścionki zaręczynowe?

Podstawową i najważniejszą wartością biżuterii jest jakość materiału, z którego powstała. W przypadku złota, o najwyższej próbie mówi się wówczas, gdy zawartość złota na 1000 jednostek wynosi 999 jednostek. Taki stop nie jest jednak wykorzystywany do produkcji biżuterii. Dotyczy tzw. 24-karatowego złota w sztabkach. W jubilerstwie stosuje się natomiast próbę 750, będącą najwyższą próbą złota na rynku biżuterii. Oznacza to, że wszystkie złote pierścionki zaręczynowe w tej próbie, będą miały w swoim składzie aż 75% czystego złota. W związku z powyższym cena takiej inwestycji również będzie wysoka.

Najczęściej spotykaną i cieszącą się dużym zainteresowaniem próbą złota jest próba 585, w której zawartość złota w biżuterii wynosi 585 jednostek na 1000 możliwych. Taki stop cechuje się odpornością na zarysowania i uszkodzenia. Jest to cecha niezwykle przydatna na co dzień, kiedy złote pierścionki zaręczynowe zdobią dłoń podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Podstawowe parametry pierścionków zaręczynowych

Jak już wspomniano wcześniej, najważniejszą cechą biżuterii jest odpowiedniej jakości materiał, z którego powstała. Wybierając złote pierścionki zaręczynowe należy jednak wziąć pod uwagę również kilka innych parametrów związanych z subiektywną oceną kupującego.

Pierwszą z nich jest barwa złota. Rynek biżuterii oferuje złote pierścionki zaręczynowe w klasycznym kolorze złota oraz bardziej nowoczesnych: różowych, białych i srebrnych odcieniach.

Drugim istotnym atrybutem jest wykończenie biżuterii poprzez umieszczenie w niej kamieni szlachetnych. I tu również o cenie wyrobu będzie stanowiła jakość zastosowanych kamieni. Z pewnością złote pierścionki zaręczynowe wykończone brylantami, szafirami lub rubinami będą dużo droższe od biżuterii z cyrkonią.

Zatem, czym kierować się przy wyborze złotego pierścionka zaręczynowego?

Przede wszystkim własnym gustem i możliwościami finansowymi. Rynek biżuterii jest tak obszerny, że każdy zainteresowany znajdzie na nim pierścionek swoich marzeń.