Przykłady gadżetów Star Wars

Gwiezdne Wojny są jedną z najbardziej ikonicznych produkcji filmowych XX wieku. Nawet dzisiaj nie straciły one na popularności i co roku gromadzą wokół siebie coraz to większe rzesze fanów. Czego potrzebuje prawdziwy fan Gwiezdnych Wojen? Jakie gadżety Star Wars może on zakupić w sklepach tematycznych?

Figurki, maskotki, koszulki i wiele innych

Na rynku znajduje się obecnie mnóstwo różnorodnych gadżetów Star Wars. Niektóre z nich służą tylko jako element dekoracyjny, inne zaś, oprócz ciekawego wyglądu, mogą mieć praktyczne zastosowanie (np. kubek na kawę/herbatę w kształcie hełmu Lorda Vadera). Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów powiązanych z tym uniwersum są figurki przedstawiające różne postacie znane ze wszystkich części sagi.

Znajdują się wśród nich najbardziej znani bohaterowie, tacy jak mistrz Yoda, Obi-wan Kenobi, czy Anakin Skywalker, ale też ci bardziej epizodyczni, w rodzaju Jar Jar Binksa, czy Jabby the Hutta. Inną kategorią gadżetów są koszulki z motywami z filmów.

Znajdują się na nich takie elementy świata Gwiezdnych Wojen, jak wizerunki Jedi, szturmowców, modele myśliwców TIE Fighter i wiele innych. Uwielbiane przez fanów są też repliki najlepiej rozpoznawalnego motywu serii – miecza świetlnego.

Gdzie zakupić gadżety z Gwiezdnych Wojen

Internet to miejsce, w którym najprościej jest znaleźć gadżety Star Wars. Istnieją strony wyspecjalizowane w sprzedaży akcesoriów z filmów i seriali. Gwiezdne Wojny to na tyle popularna saga filmowa, że niektóre sklepy internetowe zajmują się sprzedażą tylko i wyłącznie gadżetów powiązanych z tym uniwersum.