Z jakiego materiału wybrać plecak sportowy?

Niestety nawet najładniejszy plecak sportowy nie spełniać będzie swoich podstawowych zadań, gdy wykonany będzie z niskiej jakości materiałów. Sportowe plecaki są bardzo uniwersalne, dlatego też można je nosić nie tylko w trakcie treningów i jazdy na rowerze, ale również do szkoły lub na wycieczki.

Na jaki materiał postawić?

Profesjonalne plecaki sportowe to inwestycja na lata, dlatego też koniecznie muszą być one wykonane z wytrzymałych i odpornych na przetarcie materiałów. Tanie plecaki wykonane z niskiej jakości materiałów, niestety nawet po kilku tygodniach użytkowania nadawać będą się jedynie do wyrzucenia. Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się oczywiście materiały naturalne. Skórzany plecak sportowy prezentuje się bardzo okazale i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Godne polecenia są także plecaki wykonane z materiałów nieprzemakalnych i szybkoschnących.

Moda na plecaki sportowe wykonane z tkanin syntetycznych?

Na półkach sklepowych od wielu lat królują plecaki sportowe wykonane z materiałów syntetycznych. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla bawełny i lnu. Pamiętać należy o tym, że naturalne materiały niestety zawsze chłonąć będą wodę i co najgorsze, będą ją dość długo oddawać. Jeżeli chodzi o same szelki, to także powinny być one nie tylko odpowiednio wyprofilowane, ale również muszą być wykonane z materiałów odprowadzających wilgoć.

Dopływ powietrza ma znaczenie

W sezonie letnim w Polsce naprawdę może być bardzo gorąco, dlatego też plecak sportowy (zobacz w Desportivo) powinien pochwalić się odpowiednim systemem wentylacji. Niestety niektóre materiały spowodują bardzo szybkie pocenie się pleców.