Firma Funko i figurki POP

Świat kina to nie tylko to, co jest prezentowane na dużym ekranie. To także cała otoczka i właśnie z tą myślą powstawała firma Funko. Początkowo Mike Becker w 1998 roku nie sądził, że jego firma tak się rozwinie. W pewnym momencie musiał sprzedać prawa do produkcji. W 2005 roku Funko z nowym właścicielem na czele, Brianem Mariottim, zyskała ogromną popularność, która z roku na rok wzrasta.

Czym są figurki POP?

Figurki pop są gadżetami ze świata popkultury. To zatem nie tylko bohaterowie fikcyjni filmów, seriali, książek, komiksów czy gier wideo, ale także autentyczne światowe postaci, jak np. gwiazdy muzyczne. Figurki pop są wykonywane z winylu, a ich twórcy starają się bardzo precyzyjnie, choć komiksowo, odzwierciedlać znane na całym świecie postacie.

Masa miłośników na całym świecie chwali się swoimi bogatymi kolekcjami. Niektórzy są tak pochłonięci zbieraniem, że nawet nie otwierają oryginalnego pudełka, przez które i tak widać figurkę, ponieważ jego przód jest przezroczysty. Kto wie, czy za jakiś czas wartość takiego nieotwartego pudełka z figurką pop nie wzrośnie kilkakrotnie.

Firma Funko, która od 1998 roku istnienie, a której w 2005 roku zmienił się właściciel, ciągle się rozwija. Poszerza swoje licencję, dlatego coraz więcej znanych bohaterów z popkultury może odwzorowywać. Dodatkowo wykupuje inne firmy, co automatycznie poszerza ofertę. Coraz częściej oprócz figurek pop sprzedawane są inne kolekcjonerskie gadżety. Zwolennicy firmy mogą być zatem zadowoleni z rozwoju tego przedsiębiorstwa.

Figurki POP można znaleźć na Pixel-Shop.pl.