Z jakiego materiału legginsy ciążowe warto wybrać?

Przeglądając dostępne na półkach sklepowych legginsy ciążowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, cenę i rozmiar, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od zastosowanych tkanin zależy zarówno komfort noszenia legginsów, jak i również ich żywotność.

Jakie materiały wybrać?

Większość kobiet decyduje się oczywiście na naturalne materiały, a dokładniej mówiąc na bawełniane legginsy ciążowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Bawełna jest bardzo przyjemna w noszeniu i co najważniejsze oddycha, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w upalne miesiące. Legginsy wykonane z wysokiej jakości bawełny idealnie dopasowują się do kształtu kobiecego ciała i co najważniejsze nie ulegają deformacji podczas noszenia. Jest to najlepsza alternatywa dla legginsów, które wykonane są z włókien syntetycznych.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając legginsy ciążowe warto zwrócić uwagę także na ich poziom krycia. Dla większości kobiet najlepszym wyborem będą mocno kryjące legginsy, dzięki którym nie będzie problemu z prześwitującą bielizną. Godne polecenia są przede wszystkim legginsy, które zachodzą na brzuszek i co najważniejsze nie powodują ucisku gumki w pasie. Ciążowe legginsy wyposażone są w pas anatomiczny, który automatycznie dopasowuje się do wielkości brzuszka. Dzięki panelowi anatomicznemu spodnie nie zsuwają się i idealnie przylegają do brzuszka. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na bezszwowe modele, które nie podrażniają skóry.