Moda na kaszmirowe skarpetki adidas

W sklepach odzieżowych coraz częściej można znaleźć kaszmirowe skarpetki adidas, które są doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn w każdym wieku. Kaszmir jak powszechnie wiadomo jest jednym z najdelikatniejszych i jednocześnie najdroższych włókien, z którego produkuje się skarpetki.

Co warto wiedzieć o kaszmirowych skarpetkach?

Największą zaletą kaszmirowych skarpetek adidas jest ich niespotykana miękkość, dzięki czemu zaspokoją one oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających klientów. Największą wadą jest jednak niewielka trwałość, dlatego też warto postawić na oryginalne skarpetki adidas, które wykonane są z wysokiej jakości kaszmiru. W dzisiejszych czasach najlepszy kaszmir pozyskuje się z kóz, które żyją w Mongolii albo w Północnych Chinach. Najlepszą trwałością może z kolei pochwalić się kaszmir z Nowej Zelandii.

Kaszmir z domieszkami

Aby znacząco zwiększyć żywotność kaszmirowych skarpetek większość producentów dodaje do nich syntetyczne domieszki. Najlepszy efekt można uzyskać zwłaszcza po połączeniu kaszmiru z wysokiej jakości jedwabiem. Skarpetki tego typu są bardzo miękkie w dotyku i co najważniejsze mogą pochwalić się dużą trwałością. Skarpetki, które wykonane są z przędzy 100% kaszmir w dzisiejszych czasach uważane są za produkty luksusowe. Jedna para może kosztować ponad 100 zł. Na półkach sklepowych można znaleźć także modele z niewielkim dodatkiem kaszmiru (ok. 5-10%), które kosztują około 50 zł. Nawet niewielki dodatek kaszmiru znacząco podnosi walory dotykowe skarpetek adidas.