Różaniec- dosadny wyraz wiary chrześcijańskiej

Przedmioty religijne budzą w ludziach różne uczucia i nie da się z tym specjalnie nic zrobić. U jednych budzą zachwyt i podziw. A u drugich niesmak i politowanie. Tak to już jest, że ateiści siłą próbują przekonać innych do swoich racji i poglądów.

Różaniec na palec- dlaczego wzbudza tak wielkie emocje?

      U ateistów pewnie dlatego, że jest namacalnym dowodem na istnienie więzi między człowiekiem a Bogiem. Poza tym jest atrybutem księży, zakonnic- czyli osób bardzo uduchowionych. Różaniec na palec jest widoczny, toteż pewnie z tej przyczyny ateiści tak go krytykują. Oni z automatu są uprzedzeni do symboli kościelnych takich jak figurki, obrazy święte, różaniec czy krzyż.

       U osób wierzących różaniec na palec jest raczej powodem wyciszenia i harmonii. Oni wierzą, że odmawiając go, zaprowadzą pokój i ład na świecie. Różaniec jest dla nich nadzieją na lepsze jutro. Toteż nic dziwnego, że tak twardo go bronią przed atakami ateistów. W końcu nikogo nie powinno interesować, w co kto wierzy i czemu ufa. 

Gdzie można kupić różaniec na palec?

        Tego typu asortyment znajduje się przede wszystkim w sklepach z dewocjonaliami. Tego rodzaju placówki, aż pękają w szwach od świętych figurek, obrazów i innych sakralnych symboli. Wśród nich znajdzie się oczywiście miejsce na różańce na palec. One są najczęściej kupowane przez osoby starsze i duchowne. Nie ma w sumie w tym nic dziwnego, gdyż te właśnie grupy społeczne poświęcają najwięcej czasu na modlitwę różańcową. Wynika to przede wszystkim z ich głębokiej pobożności.

Różaniec na palec znajdziesz w tym sklepie