W tym domu - obraz na płótnie

Gdzie wiesza się obrazy?

Nowoczesne obrazy na ścianę to wyjątkowo popularna ozdoba. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie ich do wystroju swojego mieszkania. Nic w tym dziwnego. Są to ozdoby, które wprowadzają klimat do pomieszczenia oraz zachęcają do dyskusji. Powinien wybierać je każdy, kto ma odwagę podjąć rękawicę i dyskutować o sztuce. Gdzie powinno się wieszać takie obrazy?

Obrazy na płótnie do salonu


Idealnym miejscem na powieszenie nowoczesnego obrazu jest salon. Im bardziej honorowe miejsce, tym lepiej. Obraz powinien być mocno wyeksponowany tak by każdy mógł go zobaczyć. Równocześnie, chodzi o to, że obraz będzie tam też lepiej wyglądał. Po prostu będzie on lepiej doświetlony, co pozwoli na lepsze wydobycie konturów oraz kontrastów barw. Warto też zainstalować nad obrazem dodatkowy kinkiet, który doświetli go już po zmroku. Nie można jednak przesadzić z intensywnością oświetlenia. Nie może ona być za mocna. Światło nie może być rażące, ani mieć zbyt zimnej barwy. Najlepiej jest wybierać żarówki o średniej mocy, które pomogą wydobyć obrazy na płótnie do salonu z jednolitego koloru ściany.

Nowoczesne obrazy na ścianę w korytarzu


Dobrym miejscem na obraz jest też korytarz lub hall. Chodzi o to, by obraz był widoczny od razu po wejściu do mieszkania. W ten sposób, każdy gość od razu będzie wiedział, że jego gospodarz ma dobry gust. W związku z tym będzie to początek dyskusji lub niezobowiązującej rozmowy. Obraz może pomóc przełamać lody pomiędzy znajomymi. To prosty sposób na zawiązanie znajomości. Bogaty wybór obrazów znajdziesz w sklepie https://www.galeriaplakatu.com/obrazy