maszynki do strzyżenia

Maszynka do włosów do salonu fryzjerskiego

Profesjonalna maszynka do włosów to jedno z podstawowych narzędzi pracy każdego fryzjera. Wybierając maszynki do salonu fryzjerskiego, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów związanych z ich działaniem, aby wybrać te najlepsze.

Jaki rodzaj zasilania wybrać?

Maszynki do strzyżenia ze względu na sposób zasilania mogą zostać podzielone na maszynki zasilane sieciowo, te zasilane akumulatorowo, a także maszynki, w których obydwa te sposoby zostały połączone. Zasilanie akumulatorowe pozwala na bezprzewodową pracę maszynki, co ma bardzo duże znaczenie w salonie fryzjerskim, gdzie liczy się ergonomia miejsca pracy. W przypadku urządzenia bezprzewodowego wokół fotela fryzjerskiego nie będzie plątał się kabel, jednak akumulator musi być regularnie ładowany. Większość tego rodzaju maszynek może pracować od 40 do 100 minut. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest połączenie dwóch rodzajów zasilania, co optymalizuje pracę.

Nakładki oraz moc maszynki

Maszynki przeznaczone do użytku profesjonalnego muszą zapewniać możliwość wykonania cięcia o różnej długości. Na regulację tej długości pozwalają odpowiednie nakładki. Im więcej nakładek, tym większe możliwości cieniowania i precyzyjnego łączenia stylów. W pracy fryzjera w szczególności przydatne okażą się specjalne nakładki wielofunkcyjne, które pozwalają na sprawne regulowanie ich długości, za pomocą pokrętła. Nie bez znaczenia pozostaje również moc silnika elektrycznego, ponieważ zbyt słaba maszynka do strzyżenia może nie radzić sobie ze sztywnymi lub z bardzo gęstymi włosami.

Wykonanie maszynki

Materiał, z którego wykonany został korpus maszynki, wpływa na jej trwałość i pozwala zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem na wskutek upadku. W profesjonalnych maszynkach do strzyżenia stosuje się również rozwiązania, które ograniczają generowany przez te urządzenia hałas. Konserwację maszynki ułatwia wodoodporna obudowa, dzięki której urządzenie może zostać szybko przepłukane pod wodą. Oczywiście do salonu należy wybierać maszynki z ostrzami wykonanymi ze stali nierdzewnej.