wygodne obuwie dla prawdziwego mężczyzny

Najnowsze trendy w męskim obuwiu

Zdecydowanie najpopularniejsze, ale czy takie znów nowe? Buty derby są z nami już od dobrych kilku sezonów, a ich uniwersalność, formalno-luźny charakter i jakość podbiły serca niejednego mężczyzny.

Buty derby inspiracją z wybiegów

Najlepsi projektanci sięgają po ten typ butów wybierając odpowiednie do zaprojektowanego stroju modele. Angielki prezentują się wyśmienicie w większości stylizacji luźnej elegancji, a ich krój zachwyca oko. Cienka, skórzana podeszwa to propozycja do zestawu wizytowego, natomiast gruba, masywna do jeansów i ciemnej koszuli typu t-shirt.

Geneza angielek

Derby mają rodowód zdecydowanie nieformalny – są prostszą odmianą brogsów, który służyły ludziom pracującym na szkockich mokradłach. Otwory miały sprawić, że buty szybciej wysychały. Nieformalny charakter tych butów zmienił się jednak na przestrzeni lat za sprawą mody i podobieństwa do Oksfordów – zdecydowanie jednak bardziej eleganckich ze względu na zamkniętą przyszwę i smuklejszy kształt. Angielki posiadają otwartą obłożynę, która nie łączy się z językiem butów. Obłożyna to kawałek skóry, w którym znajdują się dziurki na sznurowadła.

Męskość jest modna

Buty typu derby – https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby są zdecydowanie charakterystyczne i podkreślają męskość. Prosty przód butów sprawia wrażenie, że stopa jest większa i mocniejsza, a jeśli zostanie do tego wybrany model z grubą podeszwą efekt będzie jeszcze lepszy. Dodanie sobie pewności siebie dzięki butom to niezwykle prosty sposób na lepszy nastrój.

Angielki to modele butów z klasą – ponadczasowy krój bez względu na rodzaj podeszwy znajdzie zawsze zwolenników, a posiadanie minimum jednak pary w swojej męskiej szafie to niemalże obowiązek, który powinien spełnić każdy liczący się z modą mężczyzna. To wręcz półformalna alternatywa dla trampek, a trampki posiada znaczna część klientów płci męskiej.