Długie kolczyki na specjalną okazję – do czego będą pasować?

Długie złote kolczyki to doskonała propozycja na specjalne okazje. Planując wyjście na elegancką kolację czy bankiet, warto zdecydować się na takie dodatki, chociaż wiadomo, że kolczyki muszą być dopasowane do kreacji, jaką włożymy. Dla kogo będą odpowiednie długie kolczyki?

Długie kolczyki będą optycznie wysmuklać twarz, także będą dobrze wyglądać w przypadku, gdy posiadamy okrągły kształt twarzy (zobacz). Oczywiście wybór takiej biżuterii jest duży, dlatego bez problemu można dopasować ją do swoich upodobań oraz potrzeb. Jeśli suknia jest bardzo ozdobna, nie warto przesadzać ani z ilością biżuterii, dobrze sprawdzą się popularnie naszyjniki i kolczyki w stylu „celebrytka”. Gdy kreacja jest minimalistyczna i prosta w swojej formie, można zdecydować się na bardziej wyraziste, ozdobne kolczyki, które dopełnią nudną z pozoru stylizację.

Ważne jest to, aby kolczyki pasowały do sukni, którą mamy w planach założyć. Niestety bardzo często bywa tak, że kobiety przesadzają z ilością biżuterii, warto się tego wystrzegać. Niekiedy delikatne, subtelne kolczyki wystarczy, nie trzeba wybierać takich z dużymi, kolorowymi kamieniami. Biżuterię najlepiej kupować w salonach jubilerskich, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakupy w sieci. W tym wypadku jednak warto zachować ostrożność, szczególnie jak decydujemy się na zakup złota. Najlepiej wcześniej sprawdzić opinie o wybranej firmie i zweryfikować skąd pochodzi sprzedawana przez nich biżuteria.