przebrania maski dla dorosłych

Impreza karnawałowa dla firm

Zabawa karnawałowa w firmie to na pierwszy rzut oka pomysł nieco karkołomny – poważni biznesmeni nie kojarzą się bynajmniej z dziecięcymi przebraniami i akcesoriami. W rzeczywistości taka impreza może się jednak okazać doskonałym sposobem na przełamanie lodów i pokonanie kiepskiej atmosfery w przedsiębiorstwie. Nic nie stoi w każdym razie na przeszkodzie, aby spróbować czegoś bardziej niekonwencjonalnego niż imprezy integracyjne.

Jak się ubrać?

Kwestia ubioru na firmowej imprezie karnawałowej to z pozoru dość trudny temat – pracownicy mogą nie wiedzieć, czy obowiązują ich stroje galowe, czy faktycznie mają przygotować sobie fantazyjne przebrania. Wydaje się, że obie odpowiedzi będą w pewnych kontekstach poprawne.

Strój wizytowy sprawdzi się najlepiej w przypadku tych pracowników, którzy po prostu nie czują się powołani do występów w mniej oficjalnej odsłonie. Z kolei prawdziwe, kolorowe i wymyślne stroje karnawałowe ze sklepu online powinny przypaść w udziale osobom nieco bardziej ekstrawertycznym i z natury szalonym.

Nie należy obawiać się śmieszności – w przypadku tego typu imprez nawet odrobina przesady nikomu nie zaszkodzi. Im bardziej kontrowersyjny strój, tym większa szansa, że zostanie na dłużej zapamiętany i zjedna nam sympatię współpracowników. Gdyby tak się nie stało, zawsze możemy wytłumaczyć, że to tylko zabawa. Mało kto takiego tłumaczenia nie zaakceptuje.