fantastyczna rama na obraz

Aranżacja wnętrz – co na ścianę?

Urządzenie domu czy mieszkania w taki sposób, aby wnętrza wyglądały elegancko, nie jest prostym zadaniem. Dodatki to kluczowe elementy w aranżacji, ponieważ to one dodają wnętrzom charakteru i je urozmaicają. Co zawiesić na ścianę? Jak dobrać obrazy?

Obrazy i grafiki

Miłośnicy malarstwa z pewnością nie będą mieli problemu z doborem odpowiednich obrazów, nie mniej jednak nie każdy interesuje się sztuką. Najważniejsze jest to, aby nie przedobrzyć – jeżeli wnętrze będzie pełne obrazów, grafik i zdjęć, efekt może być zupełnie odwrotnym od zamierzonego. Zbyt duża liczba dekoracji może przytłoczyć pomieszczenie i obraz nie będzie odpowiednio spełniał swojej funkcji. Kluczowe jest także wybranie odpowiednie wysokości, gdy obraz zostanie przywieszony zbyt wysoko albo za nisko nie będzie zauważalny.

Ramy do obrazów

Nie tylko obraz jest ważny, ale także to w co go oprawimy. Ramy do obrazów – www.galeriaplakatu.com/ramy powinny mieć odpowiedni kolory oraz styl, tak aby pasowały do wystroju pomieszczenia. Obecnie wybór ram jest bardzo duży, także bez problemu można znaleźć odpowiednie.

Jak komponować ze sobą obrazy?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie – kontrasty czy spójność. Subtelne grafiki czy obrazy będą prezentować się efektownie we wnętrzu monochromatycznym. Wybierając duże i kolorowe obrazy można uzyskać większą energię i światło w pomieszczeniu. W tym wypadku dużo zależy od charakteru oraz upodobań właścicieli, sztuka na ścianach powinna odzwierciedlać ich charakter. Warto wiedzieć, że kontrakty nie budują wyłącznie żywe kolory, równie dobrze mogą być to mocne linie.

Ile kosztują obrazy?

Obrazy nie są tanie, chcą kupić dużą grafikę czy obraz wykonany w bardzo dobrej jakości, trzeba liczyć się z wydatkami rzędu 1000 złotych wzwyż. W tym wypadku można liczyć na obraz naprawdę dokładnie dopracowany i ciekawy.