jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Jak wybrać prawidłowy rozmiar pierścionka?

Wybór pierścionka zaręczynowego jest sporym wyzwaniem. Pojawia się wtedy nie tylko obawa, czy ukochana kobieta powie „tak”, ale także część mężczyzn boi się czy wybierze odpowiedni rozmiar pierścionka. Zatem w jaki sposób zmierzyć rozmiar pierścionka?

Podstęp

jak zmierzyć rozmiar pierścionka Aby wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka trzeba się natrudzić. Jest to nieco łatwiejsze zadanie jeżeli ukochana nosi na co dzień pierścionki. Wtedy można jeden z nich zanieść do salonu jubilerskiego. Jubiler odpowiednio oceni jaki to rozmiar. Można także z przyszłą narzeczoną udać się do jubilera i przymierzyć biżuterię. Należy znaleźć w tym celu odpowiednią wymówkę, np. że mierzymy, by kupić podobny siostrze/mamie.

Samodzielnie zmierzenie pierścionka

Jeżeli wzięcie pierścionka na kilka godzin wiąże się z za dużym ryzykiem to możemy poradzić sobie z tym sami. Potrzebny będzie jedynie pierścionek i miarka okręgu – nawet z internetu. Przykładając pierścionek do krążków należy znaleźć ten, który wielkością najbliżej odpowiada rozmiarowi biżuterii.

A co jeśli nie mamy pierścionka?

Pomocą może służyć siostra lub przyjaciółka przyszłej narzeczonej, ew. jej rodzice, którzy mogli już jej kupować pierścionki. Natomiast jeżeli nie mamy możliwości nikogo się poradzić to należy wybrać najczęściej wybierany rozmiar – 11 lub 12. Pierścionek można zmniejszyć lub powiększyć o dwa rozmiary. Takiej niewielkiej korekty w ogóle nie widać na biżuterii.