Jak dopasować metodę depilacji do części ciała?

Niechciane i zbędne włoski mogą występować na różnych partiach ciała – nogach, rękach, pod pachami czy w okolicach bikini. Każde z tych miejsc ma odmienną wrażliwość i inaczej reaguje na kontakt z kosmetykami czy przyrządami pielęgnacyjnymi. Z tego powodu metodę depilacji zawsze należy dostosować do konkretnej części ciała.

przygotowanie do zabiegu usuwania włosów woskiem

Nogi i ramiona

Jako że występuje na nich dość duża powierzchnia ciała, warto tutaj zastosować metody dające długotrwale utrzymujące się efekty. W tych przypadkach sprawdzi się zatem depilacja woskiem Warszawa – https://easywaxing.pl/ – bądź depilacja kremami czy piankami. Nogi i ręce nie są zbyt wrażliwe, dlatego można na nich stosować jednorazowe maszynki oraz depilatory.

Twarz

Kobiety posiadające ciemne owłosienie dość często narzekają na powracający wąsik. Jako że skóra twarzy jest bardzo wrażliwa, najlepiej go usuwać przy pomocy specjalnych plastrów z woskiem przeznaczonych do stosowania na zimno.

Okolice intymne i skóra pod pachami

Miejsca intymne oraz skóra pod pachami są najbardziej narażone na podrażnienia, dlatego należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. Chcąc usunąć z nich owłosienie, warto skorzystać z depilacji laserowej bądź po prostu systematycznie używać zwykłej maszynki jednorazowej.