Jakie pamiątki Chrztu Świętego wybrać?

Jeżeli spotkał Cię zaszczyt i zostałeś poproszony o zostanie chrzestnym, wiesz że ciąży na Tobie obowiązek pomocy w wychowaniu. Oczywiście musisz również pomyśleć o zakupie prezentu z tej okazji.

Wiele osób decyduje się na danie pieniędzy, wychodząc z założenie, że to rodzice wiedzą najlepiej co zakupić maleństwu, a dodatkowa gotówka na pewno im się przyda. Jednak do prezentu powinieneś dołączyć pamiątkę Chrztu Świętego, która będzie uczczeniem tego dnia.

Pamiątki na chrzest – co wybrać?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych jest szeroki wybór pamiątek na chrzest. Można zdecydować się na biżuterię. Tutaj sprawdzi się np. łańcuszek złoty z medalikiem, gdzie można wygrawerować datę chrztu. Obecnie bardzo popularne są również smoczki srebrne z wierszykiem i życzeniami od chrzestnych. To również pamiątka, która jest bardzo trwała. Jednak decydując na takie pamiątki Chrztu Świętego trzeba liczyć się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Sam łańcuszek nawet bardzo cienki kosztuje minimum 200 zł.

Obrazek pamiątką Chrztu Świętego

Jeżeli nie dysponujesz specjalnie wysokim budżetem, ale chcesz podarować coś wyjątkowego, możesz zdecydować się na obrazek z grawerowanym wierszem, lub życzeniami, które samemu napiszesz i zadedykujesz chrześniakowi . Dobrym pomysłem jest także pozytywka, albo album drewniany, gdzie rodzice będą wypisywać poszczególne strony i zamieszczać regularnie zdjęcia swojej pociechy.