Pierścionki z białego złota na zaręczyny

O tym że złoto jest najczęściej wybieranym kruszcem na pierścionki zaręczynowe decyduje zarówno długa tradycja, jak i trwałość tego metalu szlachetnego. Chociaż najbardziej klasyczne wyobrażenie dla zaręczynowego pierścionka to żółte złoto, najlepiej z diamentem, coraz bardziej popularnym materiałem na pierścionki staje się również białe złoto.

Czym właściwie jest białe złoto?

W najprostszych słowach białe złoto to stop złota z cynkiem, niklem, a czasem i srebrem. Jego trwałość jest porównywalna do wersji klasycznej, jednak może ono dużo szybciej zmatowieć. Dobór koloru złota na pierścionku to w większości zwyczajna kwestia gustu. Dla niezdecydowanych istnieją również wariacje obu kolorów. Warto przyjrzeć się jaki kolor biżuterii preferuje partnerka, by dokonać właściwego wyboru. Jeżeli najczęściej nosi zazwyczaj srebro, to pierścionek z białego złota może okazać się idealnym pomysłem.

Czy pierścionki z białego złota muszą być zdobić brylantem?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, biorąc pod uwagę pierścionki białe złoto świetnie komponuje się też z żółtym, dlatego też powstają różne kombinacje stworzone z tych dwóch rodzajów złota. Jak jednak wybrać kamień zdobiący pierścionek? Zacznijmy od tego, że zaręczynowy pierścionek wcale nie musi zawierać diamentu, z którym tak często jest kojarzony. Po pierwsze nie każdego stać na taki wydatek, a po drugie, niektóre panie liczą na oryginalność w wyborze pierścionka. Czasami szafir czy rubin przypadną wybrance do gustu nawet bardziej niż „oklepane” diamenty. Decyzja jest bardzo ciężka, ale czasami warto jest jednak zaryzykować – nawet w tak ważnej sytuacji.