Na co zwrócić uwagę, wybierając swoje obrączki?

Wielkimi krokami zbliża się sezon ślubny, zatem coraz więcej osób musi zdecydować się na konkretny model obrączek. Wbrew pozorom wybór nie jest łatwy, bo dostępnych wzorów jest dosłownie tysiące. Poza tym złote obrączk mogą być wykonane ze złota w kilku odcieniach, co dodatkowo komplikuje często wybór. Na co zwrócić uwagę, by był on odrobinę prostszy? Poniżej kilka podpowiedzi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając obrączki na swój ślub?

Po pierwsze, na pewno ważnym kryterium wyboru będzie cena. Obrączki ślubne kupione w znanym w całym kraju sieciowym salonie z biżuterią zwykle kosztują dużo więcej niż ten sam model, zakupiony u niewielkiego jubilera. Zatem warto poszukać tych mniejszych sklepów i tam sprawdzić, jakie wzory są dostępne. Możemy zdziwić się tym, że ten sam kosztuje o kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy taniej. Po drugie, ważne by kupić obrączki ślubne ze złota o jak najwyższej próbie. Tylko wtedy będą one wytrzymałe na zarysowania, zadrapania czy inne uszkodzenia. W końcu takie właśnie powinny być, bo obrączki to biżuteria, która teoretycznie powinna być noszona przez cały czas.

Kiedy wybrać się po obrączki?

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, aby nie odkładać zakupu obrączek na ostatnią chwilę. To błąd, który już niejedną parę doprowadził do jeszcze większego przedślubnego stresu. W salonach jubilerskich nie ma bowiem na stanie obrączek, nie kupimy ich tam od ręki. Są tam jedynie atrapy do przymierzania przez klientów, natomiast na zamówione obrączki czeka się nawet do kilku tygodni. Kto zatem wybierze się po nie dwa czy trzy tygodnie przed swoim ślubem, raczej nie otrzyma ich na czas.