IPL – kiedy warto pójść na zabieg?

Zbędne owłosienie to zmora wielu kobiet. Ciężko uniknąć podrażnień, a częsta depilacja marnuje nie tylko czas, ale również pieniądze. Nawet najnowocześniejsze depilatory nie są gwarancją tego, że włoski nie powrócą po tygodniu. Nie warto dodawać nawet, jak bardzo boli użycie tego urządzenia. Przychodzi moment, kiedy należy powiedzieć „stop” i rozważyć trwałe usunięcie problemu. Fotodepilacja IPL: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl pozwala relatywnie szybko i skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia z całego ciała, a także twarzy.

Ile zabiegów wystarczy?

Trwałe usunięcie owłosienia w wybranej partii ciała wymaga minimum kilku zabiegów. Należy wziąć pod uwagę, że pomiędzy nimi musi nastąpić dość spora przerwa. Zazwyczaj wynosi ona od 4 do nawet 12 tygodni. Długość uwarunkowana jest przez to, jaki obszar ciała lub twarzy poddawany jest depilacji.

Łączna ilość niezbędnych zabiegów wynosi zazwyczaj 3-4. Dopiero wtedy możliwe jest pozbycie się włosków na stałe.

Fotodepilacja jest dla każdego?

Niestety, IPL nie jest możliwa w każdym przypadku. Zabieg zalecany jest w szczególności dla osób, które posiadają ciemne i grube włosy. Jasne owłosienie zazwyczaj jest niewykrywane przez laser. Nawet w przypadku ciemnych, ale bardzo cienkich włosów może wystąpić problem.