plakat wiszący na ścianie w mieszkaniu

Plakat na ścianę

Plakat jest dziedziną sztuki użytkowej. Przede wszystkim charakteryzuje się odpowiednią, kolorową grafiką i napisem – niejednokrotnie opatrzonym ciekawą, artystyczną czcionką.

Popularne plakaty

Plakaty ścienne zawsze były popularne. Od dawna gościły w młodzieżowych pokojach. Ulubione zespoły muzyczne, aktorzy, aktorki to najlepsze dekoracje studenckiego lub młodzieżowego pokoju. Ale plakaty ścienne od niedawna wkroczyły też na salony. Z czasem przedostały się do tradycyjnych przestrzeni mieszkalnych. Znalazły swoje niepowtarzalne miejsce w biurach, sklepach i szkołach. Ich zadania są różne. Mogą stanowić interesującą dekorację. Mogą zdecydowanie przełamać monotonię stylizacji danego wnętrza. Są doskonałym elementem edukacyjnym. Wszystko zależy od doboru odpowiednich motywów i zastosowania ich w przeznaczonych do tego miejscach.

Salonowy plakat

Plakat ścienny w salonie utrzymanym w minimalistycznym, ale przede wszystkim monochromatycznym stylu wniesie odrobinę życia i przełamie monotonię wnętrza. Może zastąpić z powodzeniem obrazy i lustra. Podobnie w kuchni stanie się ciekawą dekoracją ścienną urozmaicającą przestrzeń. Plakat pełni także rolę informacyjną. Może tu znaleźć się na przykład przepis na ulubioną potrawę albo inną, równie potrzebą infografikę. W pokoju dziecka plakat także może spełniać rolę edukacyjno – informacyjną. Wystarczy zamienić go na mapę lub ciekawą planszę, a nauka będzie przyjemniejsza i o wiele łatwiejsza. Poza tym  plakaty zawieszone na ścianie niemal natychmiast podkreślą styl danego wnętrza. Odnajdą się niemal wszędzie. Będą idealnym dodatkiem w przestrzeniach biurowych, w holach, poczekalniach. Nadadzą się do gabinetów lekarskich, restauracji czy też kawiarni. Są bardzo prostą, ale niezwykle atrakcyjną dekoracją niemal każdego pomieszczenia – bo i w łazience, z odpowiednio dobranym motywem, doskonale spełnią swoją rolę. Plakaty są więc bardzo dobrym, choć specyficznym sposobem dekorowania wnętrz. Po pierwsze należy je lubić, tak jak sztukę współczesną.