Zegarki damskie – jak wybrać odpowiedni model?

Zegarki damskie służą nie tylko do mierzenia czasu. Dla kobiet to również swego rodzaju biżuteria, która może być doskonałym uzupełnieniem stylizacji. Zegarek warto więc dopasować do stroju i do swojej osobowości. Czym jeszcze należy się kierować podczas jego kupna?

zegarki damskieZegarek damski to gadżet praktyczny, który spełnia dwie zasadnicze funkcje – mierzy czas i stanowi dekorację. Dlatego nie warto podejmować decyzji w sprawie wyboru zegarka pochopnie. Na samym początku trzeba sobie zadać pytanie, czy zegarek ma być uniwersalny i pasować do wszystkiego, a może bardziej nieszablonowy i pasujący tylko na wyjątkowe okazje.

Kluczowe znaczenie ma rodzaj materiału, z którego zegarki damskie są wykonane. Do wyboru są m.in. złoto, srebro, plastik, skóra naturalna bądź połączenie kilku materiałów naraz. W przypadku zegarka noszonego codziennie warto postawić na materiał wytrzymały, który będzie odporny na wiele niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dla wielu osób spore znaczenie ma cena. Wcale jednak nie trzeba wydawać fortuny, aby zakupić ciekawy zegarek damski.

Jakie modele zegarków są teraz modne? W zasadzie obowiązuje jedynie jedyna zasada – damski zegarek musi  być dobrze widoczny. Do lamusa odeszły już modele małe z cienkimi paskami. W trendach są zegarki złote i srebrne, a także te kolorowe z dużymi tarczami i wyrazistymi paskami, które widać z daleka. Obok nich nie da się przejść obojętnie.