Masło kakaowe nierafinowane jako remedium na suchą skórę

masło kakaowe nierafinowaneMasła kakaowe ma wiele właściwości, które korzystnie wpływają na ludzki organizm, dlatego warto używać go w codziennej pielęgnacji.

Masło kakaowe nierafinowane

Działa ono korzystnie na kondycję skóry, poprawia wygląd oraz stan włosów, zapobiega powstawaniu przedwczesnych oznak starzenia, zapobiega różnego rodzaju stanom zapalnym skóry. Z tych właśnie powodów jest ono często wykorzystywane w kosmetyce. Jego sugerowane stężenie w produktach kosmetycznych jest jednak bardzo szerokie. Może wynosić ono od 5 do 100%. Takie masło może być stosowane bezpośrednio na skórę ciała i twarzy, bez żadnych dodatkowych procesów przetwórczych.

Zastosowanie masła

W pielęgnacji urody masła kakaowego nierafinowanego używa się (i jest ono polecane):

– Jako ważny element tłuszczowy w różnych formułach kosmetycznych, zazwyczaj w: balsamach do ust, mydłach, kremach do skóry twarzy i ciała.
– Do wygładzania i natłuszczenia zrogowaciałych łokci, kolan i pięt oraz suchych stóp i dłoni.
– W pielęgnacji włosów: do zapobiegania rozdwajaniu końcówek, a także jako ochrona przed słoną wodą i przed słońcem (np. w czasie wakacji).
– Do naturalnej pielęgnacji skóry przesuszonej, łuszczącej się, a nawet zniszczonej oraz skóry ze zmarszczkami, podrażnionej, z łuszczycą czy egzemą.

Masło kakaowe jest naprawdę pomocne, jeśli chodzi o poprawę stanu skóry, niezależnie od jej stanu, a także w każdej porze roku *nawet zimą, kiedy ciało jest przesuszone).