Masło kakaowe nierafinowane jako remedium na suchą skórę

Masło kakaowe nierafinowane jako remedium na suchą skórę

masło kakaowe nierafinowaneMasła kakaowe ma wiele właściwości, które korzystnie wpływają na ludzki organizm, dlatego warto używać go w codziennej pielęgnacji.

Masło kakaowe nierafinowane

Działa ono korzystnie na kondycję skóry, poprawia wygląd oraz stan włosów, zapobiega powstawaniu przedwczesnych oznak starzenia, zapobiega różnego rodzaju stanom zapalnym skóry. Z tych właśnie powodów jest ono często wykorzystywane w kosmetyce. Jego sugerowane stężenie w produktach kosmetycznych jest jednak bardzo szerokie. Może wynosić ono od 5 do 100%. Takie masło może być stosowane bezpośrednio na skórę ciała i twarzy, bez żadnych dodatkowych procesów przetwórczych.

Zastosowanie masła

W pielęgnacji urody masła kakaowego nierafinowanego używa się (i jest ono polecane):

– Jako ważny element tłuszczowy w różnych formułach kosmetycznych, zazwyczaj w: balsamach do ust, mydłach, kremach do skóry twarzy i ciała.
– Do wygładzania i natłuszczenia zrogowaciałych łokci, kolan i pięt oraz suchych stóp i dłoni.
– W pielęgnacji włosów: do zapobiegania rozdwajaniu końcówek, a także jako ochrona przed słoną wodą i przed słońcem (np. w czasie wakacji).
– Do naturalnej pielęgnacji skóry przesuszonej, łuszczącej się, a nawet zniszczonej oraz skóry ze zmarszczkami, podrażnionej, z łuszczycą czy egzemą.

Masło kakaowe jest naprawdę pomocne, jeśli chodzi o poprawę stanu skóry, niezależnie od jej stanu, a także w każdej porze roku *nawet zimą, kiedy ciało jest przesuszone).