Spinki do mankietów – idealny prezent dla mężczyzny

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W tym przypadku dla mężczyzny idealnym prezentem mogą być spinki do mankietów. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Spinki do mankietów – co i jak?
Spinki są niewątpliwie akcesorium nie tylko funkcjonalnym, ale i ozdobnym. Dlatego powinny znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. Dawnej nosili je tylko prawdziwi eleganci. Potem spinki do mankietów stały się dodatkiem na wyjątkowe okazje np. śluby czy bale. Dzisiaj powoli wracają do łask.

Klasyczne srebrne spinki
Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem są spinki srebrne o prostokątnym kształcie. Sprawdzą się bowiem zarówno w przypadku stylizacji bardo oficjalnych, jak i tych bardziej casualowych. Dla panów, który cenią sobie detale, przeznaczone są spinki ze wzorami. Wybór w tym zakresie jest coraz większy.

Spinki z kamieniami
Ciekawie prezentują się także spinki z kamieniami. Klasyczna propozycja to spinki z onyksem czy perłą. Starsi panowie przepadają także za bursztynem. Najdroższe są oczywiście spinki z szafirami czy rubinami. Spinki z takimi kamieniami to inwestycja w przyszłość.

Spinki do koszuli w kolorze złota
Oczywiście  w klasykę weszły już spinki złote. Pasują one doskonale do gór w ciepłych odcieniach. Mogą być one wykonane z czystego złota lub jedynie pozłacane, ale każda wersja jest efektowna. Nowością na rynku są spinki spersonalizowane. To świetny pomysł na prezent, który pozostanie pamiątką na długie lata.