Które kolczyki wybrać?

Z całą pewnością panie mające przekłute uszy, mają niejedną parę kolczyków w swojej szkatułce na biżuterię. Jest to bardzo modna ozdoba, którą można było spotkać tysiące lat temu. Obecnie mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór kolczyków. Są one łatwo dostępne i wiele z nich jest w przystępnej cenie. Sztuczna biżuteria kosztuje praktycznie grosze.

Jakie mamy do dyspozycji rodzaje kolczyków?
Wyróżnia się podział biżuterii na sztuczną i szlachetną, jak również biżuterię artystyczną, która może być z kolei połączeniem materiałów szlachetnych z plastikiem, drewnem czy materiałami nieszlachetnymi. Największą popularnością cieszą się oczywiście wyroby ze złota i srebra. Jako, że ozdobne kolczyki z czystego srebra są nietrwałe i stosunkowo miękkie, do ich produkcji sięga się po domieszki miedzi, cyny czy niklu. Z kolei kolczyki złote są bardzo trwałe, estetycznie wyglądają i są dostępne w przystępnej cenie. Na rynku nie brakuje również kolczyków z innych metali i stopów. Bezproblemowo można kupić kolczyki miedziane, czy też z mosiądzu. Ciekawą opcją jest też srebro chińskie, czyli alpaka, które tak naprawdę nie zwiera ani grama srebra.

Jeśli nie mamy przebitych uszu i nie uśmiecha nam się przeprowadzać tego rodzaju zabiegu, to można sięgnąć po klipsy. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Bardzo ważne jest jednak w tym przypadku to, aby zwrócić uwagę na to, czy klips jest wystarczająco mocno sprężysty i czy w całości się domyka. Musi się on nie tylko dobrze trzymać ucha, ale jednocześnie nie może go zbyt mocno uciskać.