Które kolczyki wybrać?

Które kolczyki wybrać?

Z całą pewnością panie mające przekłute uszy, mają niejedną parę kolczyków w swojej szkatułce na biżuterię. Jest to bardzo modna ozdoba, którą można było spotkać tysiące lat temu. Obecnie mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór kolczyków. Są one łatwo dostępne i wiele z nich jest w przystępnej cenie. Sztuczna biżuteria kosztuje praktycznie grosze.

Jakie mamy do dyspozycji rodzaje kolczyków?
Wyróżnia się podział biżuterii na sztuczną i szlachetną, jak również biżuterię artystyczną, która może być z kolei połączeniem materiałów szlachetnych z plastikiem, drewnem czy materiałami nieszlachetnymi. Największą popularnością cieszą się oczywiście wyroby ze złota i srebra. Jako, że ozdobne kolczyki z czystego srebra są nietrwałe i stosunkowo miękkie, do ich produkcji sięga się po domieszki miedzi, cyny czy niklu. Z kolei kolczyki złote są bardzo trwałe, estetycznie wyglądają i są dostępne w przystępnej cenie. Na rynku nie brakuje również kolczyków z innych metali i stopów. Bezproblemowo można kupić kolczyki miedziane, czy też z mosiądzu. Ciekawą opcją jest też srebro chińskie, czyli alpaka, które tak naprawdę nie zwiera ani grama srebra.

Jeśli nie mamy przebitych uszu i nie uśmiecha nam się przeprowadzać tego rodzaju zabiegu, to można sięgnąć po klipsy. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Bardzo ważne jest jednak w tym przypadku to, aby zwrócić uwagę na to, czy klips jest wystarczająco mocno sprężysty i czy w całości się domyka. Musi się on nie tylko dobrze trzymać ucha, ale jednocześnie nie może go zbyt mocno uciskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *