Czasem zdarzy się o czymś zapomnieć…

czerwona wkładka zaproszenia ślubnego

Podczas uroczystości weselnych należy zadbać o wiele elementów, które złożą się na efekt w postaci niezapomnianego dnia. Żeby jednak dobrze przygotować siebie oraz gości do tego wydarzenia, pewne sprawy należy załatwić z dużym wyprzedzeniem.

Tak też jest z zaproszeniami ślubnymi – goście powinni otrzymać je około trzy miesiące przed uroczystościami. To oznacza, że projektowanie zaproszeń należy rozpocząć jeszcze wcześniej. Dobór wzoru, materiału, ozdób na zaproszenia może pochłonąć sporo czasu i energii, a jednocześnie jest to bardzo ważne, ponieważ jest pierwszą wizytówką tego, jak ślub oraz wesele będą wyglądać. W zaproszeniu należy również zawrzeć wszelkie niezbędne informacje dotyczące daty i godziny, miejsca, stroju, ewentualnych życzeń co do prezentów, a czasem również informacji czysto praktycznych związanych np. z dojazdem.

Łatwo więc o czymś zapomnieć i w takich sytuacjach przydają się wkładki do zaproszeń ślubnych (sprawdź: Rozsądne Panny Młode). Na eleganckich fragmentach papieru można umieścić potrzebną informację i wysłać razem z przygotowanym wcześniej zaproszeniem – jeżeli tylko wkładka będzie dopasowana stylistycznie do zaproszenia, to absolutnie nie będzie kłuła w oczy, a wręcz może być dobrym uzupełnieniem całości.