Jak dbać o zarost?

Męska broda wiele mówi o jej posiadaczu. Nie chodzi tutaj o ilość testosteronu czy siłę, ale o to, czy dana osoba umie się sobą zająć. Dla wielu z was to dość absurdalna opinia, ale wierzcie nam na słowo, trafna. Osoby, które mają bujny zarost, powinny o niego dbać, ponieważ długie włosy potrzebują choćby odżywienia. A jeśli są zniszczone, to oznaka, że jej posiadacz nie dba o to, co jest częścią jego ciała.

Aby pielęgnować zarost, trzeba jednak wiedzieć jak to robić. Po pierwsze, brodę oraz wąsy powinno się przycinać. Nawet jeśli je zapuszczamy, usunięcie końcówek będzie miało pozytywne skutki. Broda będzie rosła po prostu dużo szybciej, więc i nasza motywacja tak szybko nie ucieknie. Dodatkowo zarost powinno się odżywiać za pomocą specjalnych olejków, które wnikają w skórę, a dzięki czemu dostają się do cebulek włosów. Tutaj warto zaznaczyć, że nie każdy dostępny produkt jest dobry, dlatego postawienie na znaną markę będzie w pełni uzasadnione, może to być na przykład Dear barber z MenSpace. Ostatnią rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest to, aby zarówno brodę, jak i wąsy czesać.

Podsumowując, dbanie o zarost nie jest zadaniem szczególnie trudnym. Wymaga wyłącznie odrobiny cierpliwości oraz wprawy.