Naturalny skład podstawą dobrego olejku do brody

Aby prawidłowo dbać o brodę, nadać jej błysku i zdrowego wyglądu, należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. Jednym z nich jest olejek do brody. Jego uniwersalne, szerokie, szybkie i łatwe zastosowanie sprawia, że jest on jednym z ulubionych kosmetyków wszystkich brodaczy.

Wybór olejków do brody jest bardzo duży, nie ma też większych problemów z dostępnością tego produktu, gdyż można je znaleźć nawet w popularnych drogeriach. Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze swojego egzemplarza, jest jego skład. Musi być on w pełni naturalny, wolny od zbędnych dodatków czy ulepszaczy.

W skład olejków wchodzi baza: zazwyczaj jest nią olej migdałowy, jojoba lub arganowy. Do tego znajdują się tam też składniki aktywne, takie jak masło shea, witamina E czy wyciągi z owoców. Ostatni element, stanowiący zwieńczenie olejku to esencja zapachowa. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż mnogość zapachów jest ogromna, istnieją przeróżne kompozycje. Można nabyć olejki do brody o zapachu wanilii, drzewa cedrowego, rozmarynu, lawendy, cytrusów czy cynamonu. Każdy brodacz wybierze coś dla siebie. Olejki nie tylko nawilżą i odżywią, ale też pozostawią na zaroście przyjemną woń, która utrzyma się na długo.