Lśniące włosy

Nawet najbardziej zdrowe, zadbane i odżywione włosy mogą mieć tendencję do matowienia czy plątania się. Idealnie gładkie włosy o powierzchni gładkiej jak lustro są marzeniem tysięcy kobiet. Prostowanie przy pomocy prostownicy daje podobny efekt, ale nie można go stosować regularnie, ze względu na tragiczny wpływ tego zabiegu na stan włosów. Jest na szczęście zabieg, który przeprowadzony w salonie fryzjerskim, da efekt podobny do zastosowania prostownicy, a przy tym utrzymujący się nawet trzy miesiące.

Włosy gładkie jak jedwab

Laminowanie włosów. Jest ono bardzo często ostatnią deską ratunku, jeśli chodzi o włosy słabe i zniszczone. Od razu po zabiegu efekt jest oszałamiający. Wydają się być zdrowe, grubsze, sypkie i o wiele mocniejsze. Zabieg laminowania u fryzjera polega na wprowadzeniu w strukturę włosa białek fibrylarnych.

Mniej trwalszy zabieg laminowania włosów możne przeprowadzić we własnym domu, używając do tego rozpuszczonej żelatyny spożywczej wymieszanej z łyżką odżywki do włosów. Wystarczy nałożyć tę maseczkę na włosy, spłukać po 45 minutach i cieszyć się efektem jak z salonu fryzjerskiego.

Co ważne, nadmiar protein także może zaszkodzić włosom, sprawiając, że staną się one suche i puszące. Dlatego laminowanie najlepiej przeprowadzać maksymalnie raz na dwa tygodnie, by nie przedobrzyć.