Czym kierować się przy wyborze kartacza do brody?

Mężczyźni posiadający pokaźne brody doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile wysiłku należy włożyć w jej odpowiednią pielęgnację. Dbanie o brodę nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jej regularnego przycinania. Niezbędne okazuje się stosowanie przyborów pielęgnacyjnych, takich jak na przykład kartacze do brody.

Kiedy może przydać się kartacz do brody?

Kartacz, czyli po prostu szczotka do wyczesywania brody, to bardzo przydatny przedmiot, nie tylko do użytku domowego, ale również w podróży. Dobry kartacz do brody jest niezastąpiony zwłaszcza po posiłku, kiedy nie ma możliwości dokładnego umycia brody, a trzeba pozbyć się z niej okruszków. Wówczas dokładne wyczesanie włosów umożliwia utrzymanie brody w czystości.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kartacza?

Kartacze można dostać zarówno w specjalistycznych sklepach kosmetycznych jak i na aukcjach internetowych. Niezależnie od tego, w jakim miejscu kupuje się szczotkę do brody, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej kilka właściwości. Kluczową kwestią jest przede wszystkim rozmiar szczotki oraz rodzaj i długość jej włosia. Wszystkie te aspekty powinny być jak najlepiej dobrane pod kątem posiadanej brody. Inny kartacz sprawdzi się w przypadku brodaczy o długiej i gęstej brodzie, a zupełnie inny będzie idealny dla mężczyzn o nieco rzadszym zaroście.