Kosmetyki do brody

Modny nowoczesny mężczyzna powinien posiadać odpowiedni zarost. W zależności od tego jaka jest jego długość powinniśmy stosować różnych „specyfików” do jego pielęgnacji.

Można znaleźć co najmniej kilka powodów, dla których warto zadbać o pielęgnacją swojej brody. Nikt nie neguje tego, że o włosy na głowie trzeba odpowiednio dbać. Należy je myć i czesać a także przystrzygać. Niewiele osób sobie zdaję sprawę ale podobnie sprawy mają się z brodą. Ona także się brudzi, przetłuszcza, a naskórek pod nią może się łuszczyć. Trzeba także ją odpowiednio przystrzygać aby nadać jej odpowiedni kształt. Jednakże zarost na brodzie różnie się nie co od tego na głowie dlatego do jego pielęgnacji używamy nieco innych zabiegów.

Podstawowymi kosmetykami służącymi do pracy nad bujnym i imponującym zarostem są olejki do brody, wosk do brody oraz balsam do brody. Każdy z ww. kosmetyków ma nieco inne właściwości. Ten olejek do brody od Dr Soap  sprawdza się głównie w funkcji odżywiania i nawilżania, zarówno włosów jak i skóry pod nimi. Wosk posłuży nam głownie do nadania odpowiedniego kształtu naszej brody. Balsam posiada podobną funkcję do olejków do brody, jednakże z uwagi na różnice w konsystencji sposób ich nakładania jest różny. Z uwagi na modę na brodę oraz zwiększające się wpływy firm produkujących kosmetyki służące ich pielęgnacji, rynek zapełnia się także innymi produktami takimi jak mydła, odżywki, toniki czy szampony.

Najważniejsze jest jednak aby zadbać o podstawy higieny natomiast rodzaj użytych do tego kosmetyków pozostaje sprawą indywidualnych preferencji.